Egzaminy Young Learners Exams (YLE) – pierwszy krok Twojego Dziecka do egzaminu FCE

YLE stworzone zostały z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat. Dostępne są na trzech poziomach trudności (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Dzięki testom YLE dzieci mogą dostrzec swój postęp w nauce języka i zyskują motywację do dalszej do pracy nad nim.

Pre A1 Starters to pierwszy z trzech dostępnych testów YLE. Test ten zachęci Twoje dziecko to nauki angielskiego od najmłodszych lat i zapewni pierwsze pozytywne wrażenia związane z testem językowym. Najczęściej przystępują do niego dzieci w wieku 7-8 lat, które mają za sobą około 100 godzin nauki angielskiego.

A1 Movers to drugi z trzech dostępnych testów YLE. Test ten zachęci Twoje dziecko do posługiwania się angielskim w codziennych sytuacjach. Najczęściej przystępują do niego dzieci w wieku 8-11 lat, które mają za sobą około 175 godzin nauki angielskiego.

A2 Flyers to ostatni z trzech dostępnych testów YLE. Test ten pokazuje, że Twoje dziecko rozumie prosty język angielski, używany w codziennych sytuacji i potrafi posługiwać się nim na poziomi podstawowym. Najczęściej przystępują do niego dzieci w wieku 9-12 lat, które w szkole uczą się angielskiego jako drugiego języka od około 2-3 lat (mają za sobą około 250 godzin nauki).

Testy Cambridge English Qualifications dla dzieci (YLE) składają się z 3 części- Listening, Reading & Writing oraz Speaking.

Dlaczego warto zdawać testy Cambridge YLE?

– są wiarygodnym odzwierciedleniem kompetencji językowych dziecka

– pozwalają dziecku zdobyć pierwsze pozytywne doświadczenia związane z egzaminami- przebiegają bezstresowo, w miłej atmosferze

– budują wewnętrzną siłę dziecka, motywują i wzmacniają wiarę w własne możliwości, przez co przyczyniają się do sukcesów w przyszłości

– przygotowane są w sposób atrakcyjny i ciekawy dla dzieci

– są dostosowane do rozwoju emocjonalnego i społecznego najmłodszych uczniów

– kończą się zawsze pozytywnym rezultatem, który pozwala ocenić poczynione przez dziecko postępy

source:

www.britishcouncil.pl

jezykipaderewski.pl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

poprzedni następny
%d bloggers like this: