Pora iść do przodu. To jest TEN moment.

Przez kilka ostatnich tygodni wszyscy uczyliśmy się żyć w nowej rzeczywistości. Próbowaliśmy oswoić codzienność podtrzymując relacje dzięki popularnym komunikatorom, ucząc się nowych umiejętności, i odkrywając nowe pokłady kreatywności. Cały czas zarówno my – Rodzice, jak i nasze Dzieci często zadawaliśmy sobie pytanie “Kiedy będzie normalnie?”. Pora wyjść z tego – jakże intensywnego , wyczerpującego okresu – spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie “Właśnie to jest teraz nasza normalność. Idę dalej”.

Jak “iść dalej” ramię w ramię z naszym Dzieckiem? Jak dawać siłę ciesząc się z Jego/Jej sukcesów?

Skup się na dobrych stronach sytuacji.

Z pewnością w każdej z naszych rodzin ujawniły się nowe talenty – odkryliśmy gry planszowe, potrafimy już zorganizować spotkanie rodzinne na messengerze, porządek w piwnicy budzi podziw, a Tata znalazł czas na montaż półki, o którą prosiliśmy od dłuższego czasu. 

Koncentruj się na tych obszarach, na które masz wpływ.

Twoje Dziecko uczy się zdalnie? Przed zajęciami:

  • powiedz, jak bardzo się cieszysz słysząc jak pięknie powtarza zwroty w czasie lekcji online, jak bardzo lubisz kiedy śpiewa w język angielskim lub po prostu, że jesteś dumna widząc, jak nadal rozwija swój talent językowy.

Pamiętaj o tym, co zawsze działało i idź w to.

Dla swojego Dziecka jesteś autorytetem, jest szczęśliwe widząc uśmiech na Twojej twarzy i bardzo chciałoby, żebyś była z niego dumna. Więc kiedy kończy lekcję online powiedz “Kochanie, jestem z Ciebie bardzo dumna. Cieszę się, że tak dobrze sobie radzisz. Tak wyraźnie i donośnie powtarzałeś słówka i zwroty podczas lekcji, że chyba cała okolica już wie, jak dobry z angielskiego/niemieckiego jesteś. Gdyby nie lekcje online, nie mieliby o tym pojęcia. Uwielbiam, jak śpiewasz w języku angielskim.

Zaangażuj najbliższych.

Twoje Dziecko robi postępy, uczy się nowych zwrotów, piosenek, rymowanek w języku angielskim? Dlaczego nie pochwalić się tym Babci/Cioci/ Kuzynowi? Połączcie się na messengerze/whatsappie/skypie – Babcia będzie przeszczęśliwa, Twoje Dziecko dumne, a materiał utrwalony.

Skupiajmy się na tym, na co mamy wpływ, celebrujmy możliwości, które niesie codzienność. Dobra wiadomośc jest taka, że mamy już umiejętności, potrafimy korzystać z narzędzi, których kilka tygodni temu zaczynaliśmy się dopiero uczyć. Teraz czas na rozwój, na krok do przodu z myślą, że nawet jeśli “nowa normalność” potrwa dłużej, to z tymi kompetencjami, które już mamy, poradzimy sobie. “Do dzieła”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

poprzedni następny
%d bloggers like this: