“Czekamy na Was w Jastrzębiej Górze”

W Domu Wypoczynkowym „Przy Plaży” w Jastrzębiej Górze będziemy w tym roku na Obozie Językowym po raz kolejny. Jak wyglądają przygotowania do sezonu 2020? Rozmawiamy na ten temat z właścicielką, Panią Dorotą Lachs.

rpt

Jak wyglądają przygotowania  do lata 2020 w Pani ośrodku? Jakie środki ostrożności planujecie Państwo wprowadzić/wprowadziliście w związku z zagrożeniem COVID-19?

Dorota Lachs: Posiadamy wieloletnie doświadczenie w przyjmowaniu grup dzieci i młodzieży. Pandemia zaskoczyła nas wszystkich, ale to nie znaczy, że musimy rezygnować z wypoczynku, który jest tak bardzo ważny dla naszego zdrowia. Na bieżąco śledzimy komunikaty publikowane przez MEN oraz kontaktujemy się z SANEPIDem, aby w ośrodku było bezpiecznie, a zarazem nadal komfortowo. Ośrodek wyposażony został w dozowniki z płynem do dezynfekcji: przed wejściem do budynku, przed wejściem na stołówkę oraz na każdym piętrze. Oprócz stałego dbania o czystość w budynku, powierzchnie wspólne (klamki, poręcze, włączniki itp.) oraz toaleta, będą dezynfekowane kilka razy dziennie. Toaleta ogólna, a także wszystkie toalety w pokojach dzieci będą zaopatrzone w dozowniki z mydłem antybakteryjnym. Dzieci zakwaterowane będą w pokojach 4 osobowych z zachowaniem 4m2 powierzchni na osobę. W ośrodku wydzielona będzie izolatka. Stołówka w budynku będzie dostosowana do aktualnych przepisów. Stoły rozstawione będą w odległości 2m od siebie i będą systematycznie, po każdym posiłku poddawane dezynfekcji. W razie potrzeby posiłki wydawane będą zmianowo.

Czy planujecie szkolenia dla personelu? Czy będą jakieś istotne zmiany w stosunku do lat poprzednich? Jeśli tak, jakie?

Dorota Lachs: Personel bierze czynny udział w dostosowaniu ośrodka do aktualnych wytycznych. Zaopatrzony został w środki ochrony tj. przyłbice/maseczki, rękawiczki jednorazowe oraz ma stały dostęp do płynu oraz mydła antybakteryjnego na zapleczu. Razem analizujemy i wprowadzamy w życie obowiązujące przepisy. Wszyscy mamy jeden cel: chcemy, aby w ośrodku było bezpiecznie, a dzieci były szczęśliwe.

Jaka infrastruktura będzie do dyspozycji grupy?

rpt

Dorota Lachs: Nasz ośrodek mieści się w spokojnej części Jastrzębiej Góry, w otoczeniu lasu. Teren jest duży i ogrodzony, wiec w bezpiecznej odległości można prowadzić gry i zabawy czy korzystać z boiska. Do dyspozycji oddajemy również świetlicę, hol, stołówkę, miejsce na ognisko i altankę. Naprzeciwko ośrodka znajduje się budka z lodami i goframi bardzo ceniona przez Dzieci.

Jak daleko od plaży położony jest ośrodek? Czy są już jakieś wytyczne dotyczące korzystania z plaży? Czy zapewniona będzie opieka ratownika na plaży?

Dorota Lachs: Jak wskazuje nasza nazwa, Dom Wczasowy „Przy Plaży” położony jest w bliskiej odległości od plaży – znajduje się w pierwszej linii zabudowy od morza. Wystarczy wyjść furtką na tyłach ośrodka i podążać mało uczęszczaną drogą przez las. Na chwilę obecną, nie ma żadnych informacji odnośnie ograniczeń w korzystaniu z plaży, natomiast wskazany jest dystans społeczny. Tak, jak zawsze, zapewniamy opiekę ratownika podczas kąpieli morskich.

Co w przypadku, gdyby ktoś źle się poczuł podczas obozu?

Dorota Lachs: Gdyby ktoś źle się poczuł, zapewniamy kontakt z lekarzem bądź pielęgniarką (przyjazd na wezwanie). Ponadto w niedalekiej odległości mieści się ośrodek zdrowia.

Czy macie Państwo jakieś rady dla dzieci i rodziców, jak przygotować się do wyjazdu w tym roku w związku ze szczególną sytuacją?

Dorota Lachs: Prosimy o wyrabianie z dzieciach nawyków w dbaniu o higienę, o szczere informacje odnośnie stanu zdrowia i o zachowanie w tym wszystkim zdrowego rozsądku. Prosimy również o optymizm, że wszytko będzie dobrze. To jest nam wszystkim w tej chwili najbardziej potrzebne.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Oferta obozów językowych LATO 2020 na stronie https://obozy.greenschool.pl/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

poprzedni następny
%d bloggers like this: