“Roztocze – magiczna, dziewicza kraina”

Szukając miejsca na obóz językowy, odkrywamy zakątki Polski, których inni nie zdążyli jeszcze odkryć. Roztocze to dziewicza perełka turystyczna, do której wrócimy w tym roku z radością. Na temat najbliższego lata i przygotowań w ośrodku, w którym będziemy zakwaterowani, rozmawiamy z właścicielką, Panią Magdaleną Gielmuda.

rpt

Jak wyglądają przygotowania  do lata 2020 w Państwa ośrodku? Jakie środki ostrożności planujecie Państwo wprowadzić/wprowadziliście w związku z zagrożeniem COVID-19?

Magdalena Gielmuda: Każdego roku do rozpoczęcia sezonu przygotowujemy się dużo wcześniej, dbamy o bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży i do każdej z grup przygotowujemy ośrodek tak, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo wypoczywającym. W tym roku jest to szczególny czas i w związku z pandemią wprowadzamy dodatkowe środki ostrożności. Zapoznaliśmy się ze wszystkimi wytycznymi MEN oraz dopytujemy o wszelkie aktualizacje SANEPID. Jak co roku, we wszystkich toaletach oraz pokojach jest dostępne mydło antybakteryjne i dodatkowo wyposażyliśmy ośrodek w dozowniki z płynem antybakteryjnym przed wejściem do sal jadalnych i szkoleniowych na każdym piętrze, toalet, przed wejściem do budynku. Dodatkowo będziemy dbać szczególnie o higienę i dezynfekcję toalet, wszystkich części wspólnych – klamki, włączniki, barierki przy schodach będą dezynfekowane kilka razy dziennie. Zakwaterowanie będzie w pokojach 2,3 i 4 osobowych z zachowaniem wytycznych – 4m2 na osobę. Jak co roku, wydzielamy osobne pomieszczenie na izolatkę oraz pozostajemy w stałym kontakcie z pielęgniarką. Na stołówce także planujemy zmiany, stoły będą w większych odległościach, aby zapewnić wymaganą odległość 2m, będą dezynfekowane systematycznie po każdym posiłku, a w razie potrzeby posiłki będą wydawane zmianowo.

rpt

Czy planujecie Państwo szkolenia dla personelu? Czy będą jakieś istotne zmiany w stosunku do lat poprzednich? Jeśli tak, jakie?

Magdalena Gielmuda: Co roku szkolimy personel, w tym roku także przeprowadziliśmy szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy z naciskiem na zachowanie zasad ostrożności. Zaopatrzyliśmy pracowników w środki bezpieczeństwa, takie jak rękawiczki jednorazowe, przyłbice i maseczki oraz środki dezynfekcji na każdym stanowisku pracy, płyny dezynfekujące oraz mydło antybakteryjne. Chcemy, aby wypoczynek dzieci i młodzieży był bezpiecznym, a rodzice mogli być spokojni o swoje pociechy.

Jak będą wyglądały posiłki? Czy coś się zmieni?

Magdalena Gielmuda: Planujemy codziennie sprawdzać stan zdrowia personelu, praca na kuchni będzie odbywała się w przyłbicach oraz rękawiczkach. Posiłki będą przygotowywane ze starannością, w ciągłej dyscyplinie utrzymania higieny i dezynfekcji używanych powierzchni. Sala restauracyjna jest bardzo duża, spokojnie utrzymamy wszystkie zalecane odległości, mamy doświadczenie w obsłudze grup, dlatego jesteśmy przygotowani do wydawania posiłków zmianowo- jeśli zajdzie taka potrzeba. Chcemy aby nie tylko zaspokoić podniebienia naszych małych turystów, ale także zadbać o wysoki standard obsługi.

Nieopodal ośrodka znajduje się zalew. Czy są już jakieś wytyczne dotyczące korzystania z plaży? Czy zapewniona będzie opieka ratownika na plaży?

Magdalena Gielmuda: Z naszego Ośrodka do plaży dojdziemy spacerkiem (ok 10 min), jest to niedaleka odległość prowadząca wygodną, skróconą trasą na uboczu przez bezpieczne ścieżki z dala od głównych jezdni. Jak najbardziej nie ma przeszkód, aby korzystać z plaży – według obecnych wytycznych będą wydzielone miejsca nad zalewem dla dzieci i młodzieży objęte nadzorem ratowników – zarówno na plaży, jak i na kąpielisku.

Jaka infrastruktura będzie do dyspozycji grupy?

rpt

Magdalena Gielmuda: Ośrodek położony jest w uzdrowisku Krasnobród w samym sercu Roztocza na pięknej, sosnowej polanie Pszczeliniec. Teren naszego ośrodka jest ogrodzony i strzeżony, graniczymy bezpośrednio z Krasnobrodzkim Parkiem. Oprócz zdrowotnych walorów środowiska posiadamy altanę, miejsce do zabaw na świeżym powietrzu, duże boisko, plac zabaw, zadaszone palenisko z dużym namiotem. Ośrodek zapewnia zakwaterowanie w pokojach hotelowych, posiadamy sale restauracyjne, szkoleniowe oraz rekreacyjną.

Co w przypadku, gdyby ktoś źle się poczuł podczas obozu?

Magdalena Gielmuda: W sytuacji, gdyby ktoś się źle poczuł, mamy podpisaną umowę z pielęgniarką, która dojeżdża do ośrodka w każdej sytuacji zagrożenia zdrowia. Mamy nadzieję, że nie dojdzie to takich sytuacji, ale jesteśmy w łączności z Ośrodkiem Zdrowia, który znajduje się w miejscowości (lekarz jest dostępny codziennie), można także korzystać z punktu pogotowia. W każdej nagłej sytuacji reagujemy natychmiastowo.

Czy macie Państwo jakieś rady dla dzieci i rodziców, jak przygotować się do wyjazdu w tym roku w związku ze szczególną sytuacją?

Magdalena Gielmuda: Pierwsza zasada od nas to na pewno zachowanie zdrowego rozsądku oraz unikanie niepotrzebnych emocji. Codziennie troszczymy się o zachowanie ostrożności w miejscach publicznych, a także w pracy, dlatego te same zasady przekładamy na obozy oraz wyjazdy. Dodatkowym plusem będzie rozmowa z dzieckiem przed wyjazdem, aby pamiętało o częstym korzystaniu z dostępnych środków dezynfekcyjnych. Należy przypomnieć, że te same zasady stosujemy w sklepie, czy innym miejscu publicznym. Odpoczynek jest kluczowy, aby zachować odpowiedni poziom komfortu psychicznego i fizycznego nie tylko dorosłych, ale także dzieci, a w tak szczególnym miejscu, jak uzdrowisko Krasnobród (ze zdrowotnymi walorami klimatycznymi) będzie ku temu świetna okazja.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Oferta obozów językowych LATO 2020 na stronie https://obozy.greenschool.pl/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

poprzedni następny
%d bloggers like this: